Couch Projekt :)

Opis forum


#1 2009-12-17 02:05:32

asia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 11
Punktów :   

Couchsurfing

No i mamy forum ! mam nadzieję, że ten pomysł się sprawdzi
Moja propozycja jest taka, że albo stworzymy jeden wątek i będziemy tam opracowywać wszystkie podpunkty, albo dla każdego z nich zrobimy oddzielny temat. Co o tym myślicie ? Zapraszam do pracy nad forum xD
Z czasem na pewno rozwinie się ono do takiego stopnia, żeby ułatwić nam wykonanie projektu ;p ...
Pozdrawiam i dobrej nocki moje Drogie, czekają nas pracowite Święta !

Offline

 

#2 2009-12-21 17:18:56

Ania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 17
Punktów :   

Re: Couchsurfing

Hej dziewczyny!
Wysłałam dziś maila do Migaczewskiej odnośnie tej analizy SWOT, jak tylko mi odpisze (mam nadzieję, że to zrobi...), to zamieszczę tutaj jej odpowiedź.
Dobrze by było chyba zrobić oddzielne tematy do każdego punktu (a przynajmniej do tych dużych, typu SWOT właśnie czy wyboru form przekazu), będzie czytelniej.

Offline

 

#3 2009-12-23 16:45:43

asia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 11
Punktów :   

Re: Couchsurfing

wróciłam parę godzin temu i jestem już zupełnie do dyspozycji, przynajmniej przez najbliższy tydzień mam nadzieję, że podzielicie się ze mną tym, co wymyśliłyście na sobotnim spotkaniu =) z mojej strony dodam tyle, że jutro / pojutrze zabieram się do pracy nad naszym projektem, bo dzisiaj ( skoro już jestem w domu i mogę się już do czegoś przydać xD ) gonią mnie do sprzątania =) tak więc no, do usłyszenia ( i tak pewnie jeszcze do Was napiszę, bo coś widzę straszny zastój na tym naszym forum ;p ;p ) buziaki i Wesołych !

Offline

 

#4 2009-12-26 14:21:27

Ania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 17
Punktów :   

Re: Couchsurfing

Niestety, jak pewnie się domyślacie, Migaczewska nie odpowiedziała na mojego maila (wyjaśnienie do Asi - napisałam maila do Migaczewskiej czego dokładnie dotyczy analiza SWOT, bo zgłupiałyśmy z dziewczynami w sobotę i nie wiedziałyśmy czy to ma być analiza naszej kampanii jako takiej, czy couchsurfingu). Musimy więc chyba same z tym ruszyć, najwyżej dopytamy się 4.01 i ewentualnie coś poprawimy.
Myślałam wczoraj trochę o tym projekcie, porozpisywałam te punkty, przepiszę to teraz tutaj, żeby był jakiś punkt wyjścia. Dziewczynki, czas zabrać się do pracy. ;]
(większość rzeczy oparłam o nasze sobotnie przemyślenia, czasem coś rozwinęłam)
____________________________________

1) CEL KAMPANII
* dostarczenie informacji o couchsurfingu, poinformowanie szerszej grupy ludzi o tym projekcie, pokazanie na jakich zasadach działa
* zachęcenie ludzi do skorzystania z tej metody podróżowania, przekonanie ich, że może to być dobra alternatywa dla tradycyjnych wycieczek

2) GRUPY DOCELOWE
* studenci:
Ciekawi świata, nie stać ich na drogie wycieczki, żadni przygód, couchsurfing umożliwi im poznanie ciekawych ludzi, nowych miejsc, nawiązanie kontaktów przydatnych w przyszłości.
* ludzie miedzy 30 a 40 rokiem życia:
Couchsurfing to dla nich możliwość przeżycia przygody, oderwania się od rutyny dnia codziennego, alternatywa dla drogich wycieczek.

3) ZROZUMIENIE ODBIORCÓW
* Dlaczego odbiorcy nie myślą tak jakbyśmy chcieli?:
Nie wiedzą o couchsurfingu, jest to słabo wypromowana forma podróżowania, wiedzą o niej tylko ci, którzy brali udział/usłyszeli od znajomych/dotarli do strony internetowej.
* Co wiąże odbiorców z celami naszej kampanii?:
Ludzie chcą podróżować, poznawać obce kultury, my im to proponujemy, dodatkowo za małe pieniądze.
* W jakim stopniu odbiorcy są zainteresowani naszą kampanią?:
Nasz komunikat pokrywa się z tym, co chcą usłyszeć odbiorcy - oferujemy poznanie nowych miejsc i ludzi w niestandardowy sposób, odejście od rutyny, niewielkie koszty (podróż, jedzenie na miejscu - brak opłat za nocleg i przewodnika).
* Co odbiorcy wiedzą o couchsurfingu?
... (nie wiem jak to zbadać)
* Źródła wiedzy odbiorców (jak możemy do nich dotrzeć):
internet, artykuły w gazetkach studenckich, spotkania bezpośrednie

4) SKONSTRUOWANIE PRZESŁANIA
* Sposób w jaki chcemy, by ludzie myśleli o naszej kampanii:
Coś nowego, intrygującego, zabawnego, ciekawego
* Analiza SWOT (założyłam sobie, że silne i słabe strony odnoszą się do kampanii, zaś szanse i zagrożenia do couchsurfingu i spróbowałam to tak rozkminić):

SILNE STRONY KAMPANII
- jest nowatorska
- porusza ciekawy temat
- jest interesująca dla potencjalnych odbiorców, bo ludzie są ciekawi świata
...
SŁABE STRONY KAMPANII
- nie dotrze do zainteresowanych
- mylne założenie, że grupy docelowe mogą być zainteresowane taką formą podróżowania
...
SZANSE COUCHSURFINGU
- poznanie nowej kultury i ludzi
- poznanie nowych miejsc
- niskie koszty
- przygoda
- szkoła życia
...
ZAGROŻENIA COUCHSURFINGU
- brak gwarancji całkowitego bezpieczeństwa
- osoba do której jedziemy może się nam nie spodobać, mimo pozytywnych opinii na stronie internetowej
- jesteśmy zależni od naszego "przewodnika"

5) OKREŚLENIE MOŻLIWOŚCI ORGANIZACYJNYCH
* Zasoby własne:
- strona internetowa projektu (http://www.couchsurfing.org/)
...
* Partnerzy kampanii:
- sklepy sportowe
- tanie linie lotnicze (?)
- kluby studenckie
- uczelnie (turystyczne kluby uczelniane) (?)
...
* Ramy czasowe:
wiosna, żeby w wakacje mogli skorzystać z couchsurfingu (marzec-kwiecień-maj ?)
* Źródła finansowania (skąd weźmiemy pieniądze?)
...

6) WYBÓR FORM PRZEKAZU
- radio studenckie, radia internetowe
- gazetki studenckie ("BIS" itp)
- spotkania z couchsurferami (w akademikach?)
- newslettery do firm (?)
- ulotki w klubach
- stworzenie (lub wciągnięcie do kampanii, jeśli istnieją) grup Couchsurfingu na Facebooku i innych portalach społecznościowych tego typu (myspace, last. fm, grono)
Co do powyższego - patrzyłam na Facebooku, są tam dwie strony Couchsurfingu i mają w sumie ponad 45 tysięcy fanów, są też 3 grupy, w których jest w sumie ponad 5 tysięcy członków.
________________________________

Tyle ode mnie na razie, uff.

Offline

 

#5 2009-12-28 13:32:05

sylwia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Couchsurfing

ales to Aniu ladnie napisala
tak sie zastanawiam bo jak sobie szukalam na necie roznych rzeczy o tym CS naszym to sie okazalo ze jest jeszcze kilka innych portali ktore sa nastawione na taka sama forme jak couchsurfing i wlasciwie to wszytsko sie wspolnie okresla tym mianem. i teraz pytanie- czy te pozostale portale traktujemy jako konkurencje czy ogolnie robimy kampanie dla takiej idei podrozowania? (osobiscie mysle ze to drugie).

Znalazlam tez na jakies stronce takie zdanie "Wszystkie kraje świata za darmo. Oferta ważna cały rok." - calkiem fajne jest wiec mysle ze moze sie troche przydac do naszego przeslania, tylko jeszcze tam dodac cos o tym, że mozna poznac ludzi ich kultury:)

no i do tych zalet CS mozna dac jeszcze to, ze nawet jak ktos z roznych wzgledow nie moze podrozwac (np. jakies choroby) to moze poznac inne kultury i innych ludzi, tylko ich przyjmujac na swoja kanape.

wyczytalam tez na stronie CS ze moga oni placic jakies dobrowolne dotacje, wiec mozna stamtad wziac jakies pieniadze, tylko nie wiem tak naparwde jak to tam jest dzielone i na co to wlascwie idzie...

to narazie tyle:) mysle ze moze napisze cos dzis wieczorem, to wkleje, a nizej sa te strony:

Couchsurfing
www.couchsurfing.com

Hospitality Club
www.hospitalityclub.org

Global Free Loaders
www.globalfreeloaders.com

Stay 4 Free
www.stay4free.com

Offline

 

#6 2009-12-29 10:57:45

Ania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 17
Punktów :   

Re: Couchsurfing


Taak, w którymś z tych artykułów, które przesyłała mi Asia pisali o tym Hospitality Club, to chyba powstało nawet wcześniej od CS (albo w tym samym czasie), ale nie cieszyło się taką popularnością. Jak najbardziej podoba mi się idea promowania takiego sposobu podróżowania, w sumie dla nas nie jest ważne za pomocą której platformy człowiek sobie znajdzie takiego przewodnika w innym kraju i do niego pojedzie, ważne żeby w ogóle to zrobił. Natomiast pewnie najchętniej by korzystali z CS, bo jest tam najwięcej użytkowników, a to zawsze sprawia wrażenie, że cały projekt jest poważny.

Popytałam trochę o ten SWOT. ;] Ma to być analiza naszej kampanii, więc trzeba poprawić szanse i zagrożenia. Czy któraś z Was myślała może o tym punkcie, w którym trzeba dokładnie opisać działania, jakich się podejmujemy? I jak dotrzemy do tych ludzi po 30-tce? Obawiam się, że Migaczewska nie kupi enigmatycznie brzmiących "newsletterów rozsyłanych po firmach".

Offline

 

#7 2009-12-29 13:46:17

kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Couchsurfing

tiaa ja tez pytałam o SWOTa i wszyscy potwierdzają, że ma się odnosić do kampanii. Przeglądałam też te wszytskie artukuły, strony itd, i mam jeszcze taka małą uwage do odbiorców - bo my skupiłyśmy się  studentach i ludziach po 30, a średni wiek CSurfera to 27 lat;p i tych ludzi między 25 - 29 lat jest prawie 30%;p także nie można ich chyba tak bezczelnie pomijać:D

jeśli chodzi o pomysł kampanii idei podróżowania a nie tylko CS to wydaje mi sie, że jak tak to rozszerzymy to będzie nam trudniej - bo to się wiąże z rozszerzeniem tematu i ciężko będzie o konkrety a łatwo o lanie wody;p takie jest moje zdanie, chociaż pomysł oczywiście spoko - tylko mamy już w sumie mało czasu:)
dzisiaj wieczorkiem mam zamiar przysiąść nad tą kampanią;p myślałam też, żeby się podzielić pisaniem jak już zbierzemy wszystkie nasze świetne pomysły:D

Offline

 

#8 2009-12-29 16:26:23

sylwia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Couchsurfing

no to apropos pomyslow:

nie wiem jak wy to widzicie ale ja sobie tak pomyslalam, ze mozemy rzeczywiscie zrobic kampanie informacyjna o takiej formie podrozowania, i stworzyc dla niej wlasny portal internetowy cos o tanim podrozowaniu - tam zamiescic wsyztskie ogolne infomracje i juz potem linki bezposrednio do tych stron- byloby to o tyle fajne, ze jak ludzie wpisywaliby np.na googlach "tanie podroze" to ta nasza strona gdzies by tam wyskakiwala (nikt kto nie zna CS nie bedzie go szukal;))

myslalam tez o sponsorach i partnerach troche i tych zrodlach finansowania i to co wymyslilam:
- gazety branzowe ( w sensie o podrozowaniu) i niekoniecznie- i to na zasadzie stalej wspopracy, ze oni na poczatku pozwola nam zamiescic jakies artykuly o samym CS a potem my dla nich bedziemy pisac no jakies reportaze czy zdjecia im dawac z tych wypraw (moze nam nawet za to beda placic?)
- mozna wziac pieniadze jakies z programow UE (nawet kapital ludzki albo cos na promowanie walorow Polski) albo samego miasta kraków bo tak naprawde to robiac ta kampanie w krk, wciagniemy ludzi glownie stad i to bedzie tez swoista promocja dla krakowa,

A jesli chodzi o formy przekazu to koniecznie trzeba pomyslec o tym:
9-11.04.2010 Krakowski Salon Turystyczny
http://www.kst.com.pl/
to sa targi turystyczne na ktorych musialbysmy byc:D tylko trzeba tez na to jakies ulotki, fotoreportaz albo cos- mogliby nam pomoc na zasadzoe wolontariatu ludzie, ktorzy w CS juz dzialaja

co myslicie?

Offline

 

#9 2009-12-29 17:08:11

asia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 11
Punktów :   

Re: Couchsurfing

dziś wieczorem dorzucę tu coś od siebie, wybaczcie za zwłokę =)
ahm, i może spotkałybyśmy się w niedzielę co by to już jakoś uformować ?
w ogóle to doszły mnie słuchy, że na pon ma tylko część grup oddać projekt kampanii, bo że ona będzie je sprawdzać na bieżąco i nie wszyscy muszą oddać w tym oto terminie, wiecie coś o tym ??

Offline

 

#10 2009-12-29 17:33:32

kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Couchsurfing

tak tak, pytałyśmy się Migaczewskiej i powiedziała, że rozumie ze wszyscy sie  rozjeżdżają do domów i nie trzeba koniecznie na poniedziałek:)
to w końcu jak z tą kampanią?? o tanim podróżowaniu ogólnie czy o CS?? bo nie wiem o czym mam rozmyślać jak wróce do domu:D

Offline

 

#11 2009-12-29 19:44:40

Ania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 17
Punktów :   

Re: Couchsurfing

Podoba mi się pomysł podany przez Sylwię, to z Krakowskim Salonem Turystycznym i współpracą z tymi gazetami branżowymi. Sama nie wiem co myśleć o rozszerzeniu tej kampanii. Podoba mi się pomysł tego portalu, na którym byłyby informacje o różnych tych stronach etc. Tylko czy możemy coś takiego zrobić? Czy to nie miała być promocja jednej inicjatywy/produktu/etc? Sama nie wiem.

Offline

 

#12 2009-12-29 20:22:21

sylwia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Couchsurfing

no tak tylko wlasnie o to chodzi- bo przeciez CS to juz nie tylko nazwa portalu ale cala inicjatywa, i wsyztsko sie kreci wokol jednego- podrozowaniu na zasadzie "kanapowej"- przynajmniej ja to tak rozumiem. ale jak myslicie ze to za szerokie jest to no problem

Offline

 

#13 2009-12-29 22:13:45

kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Couchsurfing

tylko teoretycznie gdyby naszym tematem stało się tanie podróżowanie to CS staje sie w tym przypadku partnerem naszej kampanii;p sama nie wiem, bo wtedy trzeba wszystko troche przeredagować, a jak na razie to nam idzie do tyłu a nie do przodu;D

Offline

 

#14 2009-12-29 22:26:18

sylwia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Couchsurfing

ok, w takim razie zostawmy po staremu

Offline

 

#15 2009-12-29 22:27:35

Ania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 17
Punktów :   

Re: Couchsurfing

Dostałam maila od Migaczewskiej

"Pani Aniu,
przepraszam, że odpowiadam dopiero dziś. W okresie świątecznym miałam od moim najbliższych zakaz odbierania wszelkich maili . SWOT dotyczy Waszej kampanii. Automatycznie także samego couchsurfingu - niektóre argumenty przeciwników tego zjawiska mogą być z powodzeniem wykorzystane przeciwko samej kampanii (podobnie z argumentacją zwolenników).
Im więcej słabych i mocnych stron kampanii oraz couchsurfingu Panie wskażą, tym lepiej, tym bardziej kompletna będzie analiza! (+oczywiście szanse i zagrożenia).

Z pozdrowieniami,
EM"

Wiecie co, tak myślałam, że można by to ugryźć jeszcze od tej strony, że promujemy CS, tak jak do tej pory to widziałyśmy, ale przy okazji tworzymy portal dla polskich Couchsurferów i osób zainteresowanych takim podróżowaniem, gdzie można by znaleźć informacje co to jest etc (bo strona CS jest po angielsku) i gdzie surferzy mogliby wymieniać się jakimiś wrażeniami, opisywac je bardziej szczegółowo, taka jakby platforma pomiędzy osobami już w tym działającymi, a osobami dopiero zainteresowanymi.
Hm?

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.thesims2.pun.pl www.wship.pun.pl www.thcbro.pun.pl www.pokemon-ultra-gra.pun.pl www.fuzjaot.pun.pl