Couch Projekt :)

Opis forum


#16 2009-12-29 22:38:26

kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Couchsurfing

też myślałam o tym co Ania, bo wtedy tworzy serwis (w końcu z TI jesteśmy za pan brat:D) a jednocześnie caly czas bedziemy miały się do czego odwołać:) nie wiem jak reszta naszej grupy ale ja bym była za:)

Offline

 

#17 2009-12-29 23:22:55

asia

Administrator

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 11
Punktów :   

Re: Couchsurfing

W pewnym stopniu strona CS po polsku też jest xD aczkolwiek w ang i np niem lepiej to funkcjonuje =)
Ale wtedy promowałybyśmy ten nasz portal, który byśmy stworzyły, czy dalej tą ideę couchsurfingu ?
Jeśli chodzi o rozszerzanie tego na inne portale ( hospitality itd itp ), to myślę, że mogłoby to być trochę czaso i pracochłonne, bo zdecydowanie rozszerzyłoby obszar naszych zainteresowań, a czasu w sumie coraz mniej =) Eh, zresztą ja już o tej porze nie myślę ;p ;p i poddam się woli większości, aczkolwiek pewnie obstawałabym za pierwotnym założeniem naszej kampani (; ...

Zrobiłam coś takiego jak Ania z tymi podpunktami, niektóre się pewnie pokrywają, ale widzę to w sumie podobnie, a mianowicie tak :

COUCHSURFING

1.    Cel naszej kampani:
•    poinformowanie społeczeństwa o istnieniu takiej formy podróżowania, jaką reprezentuje couchsurfing oraz wypromowanie ideii tego projektu
•    wywołanie działania: zachęcenie do aktywnego udziału w tym projekcie, do korzystania z oferty couchsurferów oraz do oferowania własnej kanapy
2.    Grupy docelowe:
•    Studenci, młodzi ludzie ( 19 – 26 lat )
•    Przedział wiekowy 27 – 40
3.    Zrozumienie odbiorców, dlaczego nie myślą tak jak my ?!
•    Stawiają na wygodę, boją się wyzwań
•    Brak informacji, nie wiedzą do końca na czym to polega
•    Bo wiąże się to z ryzykiem trafienia na kogoś niegodnego zaufania ( np. kradzież, i inne takie, co to nam się stać może =))
4.    Jakie potrzeby wiążą ich z naszymi celami, w jakim stopniu są tym zainteresowani
•    Koszty obcięte do minimum
•    Ciekawość świata, chęć poznania odległych kultur i nawiązania znajomości z ludźmi z odległych krańców świata, mieszkanie u nich wydaje się być ku temu najlepszą i najkrótszą drogą =)
5.    Skonstruowanie głównej myśli, przekazu
•    No to co z tą analizą SWAT, czy tam SWOT
Bo dla mnie główną myślą przekazu byłoby to, co by obudziła się w odbiorcach chęć podróżowania w takim właśnie znaczeniu, chcę poznawania świata, podbijania obcych kultur i zawierania znajomości z ludźmi, którzy jak wiadomo mogą przysporzyć nam wielu nowych doświadczeń i wzbogacić nas o informacje na temat ich stylu życia.

Aczkolwiek pewnie te szanse i zagrożenia, to chodzi o to, jakie są szanse na to, że nasza kampania się powiedzie, a jakie są zagrożenia, że wszystko legnie w gruzach, tak ? (;
6.    Finanse i partnerów kampani bym w sumie połączyła, ale nie wiem czy to tak można
•    Sklepy z akcesoriami turystycznymi, np. Cerro Torre Sport, Hi-Mountain ( czy jak to się tam zwie… obok Domu Turysty jest taki duży sklep =P nie pamiętam jak się zwał )
•    Tanie linie lotnicze ( jak to w sumie Ania podsunęła ) - Ryanair
•    może jakieś czasopisma podróżnicze? Typu NG Traveler, tam kiedyś napotkałam jakieś wzmianki o couchsurfingu.
•    Albo np. wydawnictwo Pascal ( o ile coś takiego można brać pod uwagę =) ), które wydaje przewodniki, spotkałam się kiedyś z opinią, że są one bardzo dobre, no a takie rzeczy wiadomo w podróży się przydają (;
Motywacja by się jeszcze przydała, dlaczego mogliby oni być tym zainteresowani…
- sklepy z akcesoriami turystycznymi – wraz ze wzrostem zainteresowania tanim podróżowaniem może wzrosnąć zapotrzebowanie na takie rzeczy jak śpiwory, karimaty, termosy, nie wiem no, plecaki. Trzeba to tylko ładnie ubrać w słowa =P
- ryanair – wzrost zapotrzebowania na bilety lotnicze, wiadomo jak tanio to po całości, chętnych na te bilety i tak jest już mnóstwo, jakoś trzeba się przemieszczać, a skoro ludzie zapragną podróżować to zapragną podróżować tanio, szybko i bezpiecznie
- czasopisma podróżnicze… no w sumie to nie wiem, może wzrost zapotrzebowania na informacje w nich zawarte ? relacje z podróży, porady, do tego możnaby wrzucić tam trochę artykułów na temat coucha, miejsc, które warto odwiedzić ( chociaż to już jest xD ), wywiady z couchsurferami… ble sama nie wiem (;
- wydawnictwo Pascal, cóż młodzi podróżnicy będą potrzebować przewodników po miejscach, które chcą odwiedzić, aby w pełni wykorzystać czas tam spędzony
7.    Ramy czasowe, możnaby styczeń-czerwiec 2010 (; pół roku powiedzmy, no albo trzy miesiące kwiecień, maj, czerwiec 2010 ?
8.    Formy przekazu:
•    Ulotki na terenie akademików w większych miastach w Polsce
•    Plakaty, bilboardy ? xD
•    Internet, strona kampani + forum dla couchsurfurów z całej Polski, aby mogli włączyć się w tę działalność, w promowanie tej ideii ?
•    W Krakowie na UEKu jest organizowanie coś takiego jak Krakowski Festiwal Górski ( może nie przekręciłam nazwy =P ), możnaby wymyślić coś na wzór tego jeśli chodzi o jakieś imprezy, co mogłoby polegać np. na puszczaniu slajdów ze spotkań z couchsurfurami, filmików, relacjonowaniu swoich podróży przez bardziej doświadczonych globtroterów, którzy w przeszłości korzystali z opcji couchsurfingu.

Ahm, no i teraz przeczytałam o tej analizie, ale chyba jeszcze nie mam na to koncepcji...

Offline

 

#18 2009-12-30 15:08:53

Ania

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-17
Posty: 17
Punktów :   

Re: Couchsurfing

asia napisał:

Ale wtedy promowałybyśmy ten nasz portal, który byśmy stworzyły, czy dalej tą ideę couchsurfingu ?

Ja myślałam raczej o tym, żeby taki portal wykorzystać jako kolejny sposób reklamy, w tym podpunkcie o wyborze form przekazu. Adres tej strony mógłby być na ulotkach zostawianych w klubach i akademikach, ludzie którzy by się zainteresowali mogliby  sobie w domu na spokojnie poczytać, na stronie mogłyby być reklamy jakiś sklepów sportowych, Ryanaira..

Co do plakatów i billboardów - pamiętacie co mówiła Migaczewska, takie rzeczy są kosztowne. Czy mamy wiarygodne wytłumaczenie skąd wzięłybyśmy taką dużą kasę?

Słuchajcie, cały czas nie mam pomysłu jak dotrzeć do starszych ludzi. Studenci to nie problem - ulotki w akademikach, artykuły w gazetkach, można zrobić spotkania z couchsurferami w akademikach albo na uczelni. Patrzyłam sobie na drukarnie, ulotki nie są takie drogie, 10.000 wielkości A6 kosztuje 235zł w tej drukarni: http://www.eulotki.com/index.php?option … 6&Itemid=1

Natomiast co z tymi starszymi odbiorcami? Poprzez te targi do nich docieramy? Czy macie może jeszcze jakieś pomysły?

Offline

 

#19 2009-12-30 17:07:04

sylwia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 15
Punktów :   

Re: Couchsurfing

no Aniu ja tez tak myslalam, ze nasz portal bedzie forma przekazu, a co do tego jak dotrzec do starszych ludzi- mysle ze ulotki i plakaty jakies sa spoko, szczegolnie zeby je zostawic w miejscach takich jak np. kluby fitness, jakies silownie-mysle ze to by bylo ok, mozna tez pomyslec o jakies klubach albo pubach (takie bardziej klimatyczne np. na kazimierzu, gdzie bywa zwykle starsze towarszytswo), mozna je zostawic po prostu na barze. co do kasy to wydaje mi sie ze mozna wciagnac jako partnera Euro 26 w sensie te ubezpieczenia- ludzie, ktorzy podrozuja na wlasna reke, czesto sie na nie deycduja



to jak dziewczynki umawiamy sie jakos na jutro popoludniu, zeby juz tak konkretnie przysiasc i cos zrobic?

Ostatnio edytowany przez sylwia (2010-01-02 10:29:42)

Offline

 

#20 2010-01-02 11:14:15

kasia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2009-12-18
Posty: 16
Punktów :   

Re: Couchsurfing

z tego co wiem  Asia jest na nartach (do dzisiaj?) a Justynka nie daje znaku życia;p
ja jestem za umówieniem sie, ale myśle, ze bez sensu gdyby miało nie być całej grupy:/

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.thesims2.pun.pl www.shinobi-game.pun.pl www.fuzjaot.pun.pl www.thcbro.pun.pl www.wship.pun.pl